Arabic English French Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Chinese Simplified

banner22

banner29

29 Mayıs 2015 Cuma

Bağdat'ta iki otele bombalı saldırı

"Nerede yakaladık, orada astık, bizde hiç sorun yok"

Sadece son bir ayda, 100'ü aşkın kişinin gösterilerde hayatını kaybettiği Bangladeş'in BM Daimi Temsilcisi "Nerede yakaladık, orada astık, bizde hiç sorun yok" diyor!

22 Mart 2013 Cuma 14:53
Bu haber 438 kez okundu
banner25
Takva Haber / Haber Merkezi

Bangladeş'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Dr. A. K. Abdul Mümin, ülkesinde son dört yıldır ''terör'' olayı yaşanmadığını söyledi. Abdul Mümin, politikalarını şu sözlerle özetledi: "Nerede yakaladık ise orada astık! Bu sayede son dört yıldır ülkemde terör olayı sıfırdır."

Barış Adaları Enstitüsü (Peace Islands Institute-PII) ile Gazeteci ve Yazarlar Vakfı'nın New York'ta ortaklaşa düzenlendiği 'Büyükelçi Serisi''nin bu ayki konuğu olan Bangladeş'in BM Daimi Temsilcisi Dr. Abdul Mümin, insan hakları örgütlerinin bu politikaya karşı çıkmasını da önemsemediklerini söyledi. Abdul Mümin, "Önemli olan hayat kurtarmak, laf değil.'' diye konuştu.

Bangladeş'in rüşvete karşı da büyük başarı elde ettiğini öne süren Abdul Mümin, bunun reçetesini ise şöyle izah etti: ''Hükümetimiz bu konuda da sıfır toleranslı. Bir bankanın rüşvet olayına karışığını tespit ettik. Bankadaki sorumlu tüm yöneticileri hapse atıp en ağır şekilde cezalandırdık ve dolandırdıkları paranın da yüzde 90'ını geri aldık. Bakın Amerika'da finans krizinde 3 bazılarına göre ise 6 trilyon dolar vurgun oldu. ABD devleti ne kadarını geri alabildi, hiçbirini. Kimleri hapse attı, kimseyi.''

Konuşmasında sık sık Bangladeş'in zengin olmadığı vurgusunu yapan Abdul Mümin, ''Iowa eyaleti büyüklüğünde bir ülkeyiz. Iowa'da 3 milyon yaşıyor bizim ülkede ise 160 milyondan fazla insan.'' dedi. Ülkenin doğal afetlerden de derinden etkilendiğini belirten Abdul Mümin, "Bu yüzden uluslararası toplumun yardımına ihtiyacımız var.'' çağrısı yaptı.

Ülkesinde hem zenginlik hem de tehlike olarak gördüğü iki unsuru; genç nüfus ve su olarak tanımlayan Büyükelçi Abdul Mümin, ''Bu ikisini de iyi yönetemezseniz çok büyük sorun olur. Bangladeş hem çok genç nüfusa sahip hem de çok suya.'' dedi.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner32
HAVA TAHMİNİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Ortadoğu'ya Barış ne ile gelir?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner21
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner20